piątek, 4 grudnia 2015

W kilku słowach o: Zaginięcie - Remigiusz Mróz


Tytuł: Zaginięcie
Autor: Remigiusz Mróz
Cykl: Joanna Chyłka (tom 2)
Wydawnictwo Czwarta strona
Liczba stron: 512
Moja ocena: 6/6

Po kilku męczących książek, które ostatecznie mnie pokonały, czułam, że potrzebuję książki, która mnie pochłonie i będzie lekiem na tamte książki. Przez długi czas nie mogłam się zabrać w ogóle do czytania, aż w końcu mój wybór padł na Zaginięcie, które było jak balsam. 

Trzyletnia dziewczyna znika z domku letniskowego, jej rodzice dopiero rano orientują się, że dziecka nie ma. Policja nie odnajduje żadnych śladów porwania i wszystkie podejrzenia padają na rodziców dziewczynki. Po raz drugi mamy okazję towarzyszyć wspaniałemu duetowi. Chyłka i Oryński podejmują ciężką sprawę, bonią małżeństwa, które zostaje oskarżone o zabójstwo swojej córki. 

Pamiętam jak dzisiaj, pewną lekcje polskiego, kiedy moja kochana pani Basia zadała nam do napisania prace, co myślimy o kryminałach i czy lubimy polskich autorów, wtedy zapierałam się rękami i nogami przed czytaniem tego typu książek i także przed polskimi autorami, a teraz nie mogę uwierzyć w to, z jaką przyjemnością czyta mi się książki Mroza i nie tylko. 

Czytając, Zaginięcie nie mogłam się oderwać od tej książki, zanim się obejrzałam, już byłam przy końcu. Stanowczo jest za krótka !    
Nie czytajcie jej przed snem ani przed jakimś wyjściem, bo gwarantuje wam, że albo się spóźnicie, albo zarwiecie dla niej noc. 
Gorąco ją wam polecam i sama nie mogę się doczekać kolejnego tomu. 


Obserwatorzy

Lubisz to?