niedziela, 27 lipca 2014

Bransoletka


Autor: Ewa Nowak 
Tytuł książki: Bransoletka
Liczba stron: 290
Wydawnictwo Literackie
Moja ocena: 5/6

    Z książkami pani Ewy miałam styczności już wcześniej, na jej książki natknęłam się przypadkiem. Na początku podchodziłam do książek polskich autorów bardzo negatywnie, ale kiedy przeczytałam książki pani Ewy coś się zmieniło. 
     Bransoletka na początku może wydawać się łatwa i nie wnosząca nic, po prostu kolejna książka którą się przeczyta, a po jakimś czasie się o niej zapomni i  raczej do niej już się nie wróci, ale kiedy się w nią wczytamy i dobrniemy do połowy, wcale później się o niej  tak nie myśli. Główną bohaterką jest Weronika, która nie ma dobrych relacji z  rodziną. Z rodzicami się nie dogaduję. Ojciec który za każdym krokiem burzy jej pewność w siebie i każdy jego gest czy słowo który ma ją zranić i matka która nigdy jej nie słucha, nie ma także w niej żadnego oparcia. Kolejnym problemem jest jej "najlepsza przyjaciółka", Magda, która też nie zauważa nikogo oprócz siebie. I Łukasz, w którym Weronika się zakochuję, chłopak któremu była tylko potrzebna by mogła go zastąpić na warsztatach aktorskich. Weronice warsztaty na początku wydają się głupie i bezsensowne, ale w końcu zmienia o nich zadanie. Dzięki Łukaszowi i jego warsztatom, Weronika zmienia się, uczy się tam jak inaczej patrzeć na ludzi i jak z nimi rozmawiać. Poznaje tam Karola który z początku wydaje jej się dziwny, ale po pewnym czasie dziewczyna uświadamia sobie że go kocha. 
    Naprawdę warto przeczytać tę książkę by zobaczyć zmianę bohaterki. Co mi się podobało w książce to to że rozdziały noszą słowa lub zdania którymi się kończą. Polecam tą książkę bo na pewno nie można się przy niej nudzić, czyta się szybko, łatwo i przyjemnie.  

"Rozstania i spotkania to naturalny element życia aktora. Grasz z kimś w sztuce i jesteś z nim bardzo blisko. Jesteś z nim ramię w ramię na scenie i za kulisami, a potem trzeba sobie podziękować za to, czego się razem dokonało, docenić, co kto komu dał, i w następnym przedstawieniu grać z nowymi ludźmi. Ale sentyment zostaje na całe życie." 

~Bransoletka - Ewa Nowak Obserwatorzy

Lubisz to?