wtorek, 1 września 2015

Ekspozycja - Remigiusz Mróz


Autor: Remigiusz Mróz
Tytuł: Ekspozycja
Liczba stron: 474
Wydawnictwo Filia
Moja ocena: 5/6

Gdy tylko zobaczyłam, tę książkę wiedziałam, że muszę ją mieć w swojej małej biblioteczce i tak właśnie złamałam swoje postanowienie, że nie kupię więcej książek, dopóki nie przeczytam wszystkich tych, które mam i  leżą na półce czekając na swoją kolej. No i masz babo placek, jakbym mogła nie kupić Ekspozycji to przecież MRÓZ! 
Gdy przyszła przed moim wyjazdem do Żywca cieszyłam się jak małe dziecko, które dostało wór cukierków. Tak więc, zamiast zabrać After zabrałam Ekspozycje. Więc kiedy skończyłam Fangirl od razu zabrałam się za czytanie tej książki, wykorzystując górski klimat, okej wiem Beskidy to nie to samo co Tatry, ale kocham ich łagodne szczyty.    
Historia zaczyna się pewnego ranka na Giewoncie, turyści odkrywają, że na krzyżu powieszono mężczyznę. Sprawą ma się zając komisarz Wiktor Frost, który nie cieszy się dobrą opinią, ale  niestety ktoś nie chce, żeby właśnie to Wiktor prowadził tę sprawę. Komisarz postanawia po prosić pewną dziennikarkę Olgę, razem będą odkrywać dawno zapomnianą tajemnicę. 
Nie spodziewałam się tego, co dostałam, kurcze bardzo mi się podoba tu przedstawiona historia, bo jest mroczna, w pewnych momentach mrożąca krew w żyłach, zaskakująca oraz bardzo wciągająca. A sam Wiktor jest bohaterem, o którym mogłabym czytać bez końca.  Ma w sobie coś takiego, nie ważne co by powiedział, darzy się go swojego typu dziwną sympatią. 
I ta końcówka, która sprawia, że chce się więcej i więcej, zaraz po przeczytaniu. Polecam wam bardzo gorąco tę mrozową historię oraz także każdą napisaną książkę tego autora. 

Obserwatorzy

Lubisz to?